وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

پیام استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در باره رویداد تلخ و حمله انتحاری تروریست ها بر عزاداران حسینی در مسجد باقرالعلوم

بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت ده ها تن از هموطنان بی گناه و مظلوم خود را که در رویداد تلخ و تکان دهنده حمله انتحاری در مسجد باقرالعلوم واقع در جاده فیض محمد کاتب هزاره، جان های شیرین خود را از دست دادند، برای کلیه مردم افغانستان، مردم غرب کابل و به خصوص به خانواده های داغدار و مصیبت دیده شان تسلیت می گویم. از خداوند بزرگ برای همه شهدا درجه عالی در فردوس برین، برای کلیه بازماندگان صبر و اجر و برای مجروحان حادثه شفای عاجل، مسالت می نمایم.
هموطنان عزیز و بیدار!
حادثه دردناک و غم انگیز مسجد باقرالعلوم نه اولین حادثه از این دست و نه آخرین آن خواهد بود. دشمنان کوردل و زبون مردم افغانستان طی یک سال گذشته حوادثی را خلق کرده اند که روی همه جنایتکاران و قساوت پیشگان تاریخ را سفید کرده اند. حادثه غم انگیز زابل، غور، دهمزنگ، کارته سخی، مزار شریف و ده ها جنایت دیگر نشان از خوی ددمنشانه تروریست های خون آشام و نیز نشان از سیه رویی آنان در برابر آموزه های دینی و اخلاق انسانی دارد. حمله ا نتحاری امروز در مسجد باقرالعلوم که بر یک مراسم مذهبی و دینی انجام یافت نشان داد که دشمنان مردم افغانستان نه تنها بویی از اسلام و آموزه های آن نبرده اند بلکه نام انسانیت را نیز لجن مال کرده اند. این حادثه بدون تردید یک عمل ضد انسانی و از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت محسوب می گردد.
دشمنان مردم افغانستان که در سنگرهای جنگ از سوی فرزندان غیور و نیروهای جان بر کف امنیتی شکست خورده و مایوس گردیده اند، دست به جنایت از راه های دیگر می زنند تا شاید بتواند به اهداف شوم شان که نفاق افگنی میان مردم افغانستان است، دست یابند. بدون شک این گونه اعمال وحشیانه، نه می تواند بر عزم و اراده دولت افغانستان مبنی بر مبارزه جدی با تروریست های جنایت پیشه، خللی وارد کند و نه می تواند اخوت و برادری مردم افغانستان را خدشه دار سازد.
اکنون که آسمان کابل را یک بار دیگر ماتم و مصیبت فرا گرفته است و در جای جای غرب کابل گلیم عزا پهن گردیده است، جا دارد از همه هموطنان بخواهیم که در پیشگیری از این گونه حوادث تلخ، سهم بگیرند و دست به کار شوند. علما و متولیان مراکز مذهبی و مساجد و اماکن عمومی بیش از دیگران باید احساس مسولیت کنند و در همکاری با نیروهای امنیتی محل، تدابیر بیشتری برای جلوگیری از این گونه حوادث دلخراش اتخاذ کنند. بدون تردید نهادهای امنیتی مسولیت نخست حفاظت از جان مردم و تامین امنیت تمام نقاط محل تجمع مردم را به عهده دارند. اما وظیفه یکایک شهروندان است که در کنار نیروهای امنیتی خویش همواره حضور داشته و در تامین امنیت محل زندگی خویش نقش ایفا کنند.
بار دیگر به روح همه شهدای حادثه حمله انتحاری در مسجد باقر العلوم درود می فرستم و این مصیبت بزرگ را برای همه مردم افغانستان تسلیت می گویم.
سرور دانش
معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان
۱ قوس ۱۳۹۵
کابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *