وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

بیانیه استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور در محفل معرفی داکتر طاهر شاران به عنوان رئیس کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان

کابل- اداره انرژی هستوی- ۳ اسد ۱۳۹۷

﴿بسم الله الرحمن الرحیم﴾
برادر گرامی آقای داکتر طاهر شاران، اعضای محترم کابینه، اعضای محترم شورای ملی، معینان، رؤسا و نمایندگان ادارات مختلف دولتی و غیر دولتی، استادان پوهنتون ها، کارکنان و منسوبین اداره انرژی هستوی، مهمانان عالیقدر، حضار گرامی، خانم ها و آقایان! السلام علیکم و رحمت الله و برکاته.
در ابتدا تعیین برادر گرامی ما جناب آقای داکتر طاهر شاران را به عنوان رئیس عمومی کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان به شخص ایشان و همه منسوبین این اداره و به همه مردم افغانستان تبریک و تهنیت می گویم و از خداوند متعال مزید توفیقات ایشان را در انجام این مسئولیت مهم دولتی و ملی آرزو می کنم و همچنین به روان مرحوم شادروان پوهاند نظیفی درود می فرستم که برای مدت طولانی از زمان تأسیس این اداره، از روی وطندوستی و با روحیه علمی و مسلکی آن را رهبری و مدیریت کردند. همچنین از زحمات و تلاش های برادر ما آقای انجنیر فضل الرحمن خالد معاون این اداره تشکر می کنم که در مدت بعد از وفات پوهاند نظیفی سرپرستی این اداره را به عهده گرفتند.
حضار گرامی!
با اجازه شما و با اغتنام از فرصت، مطالب کوتاهی را در رابطه با حکومتداری خوب و همچنین نقش و جایگاه اداره انرژی هستوی با شما در میان می گذارم. علاقه مندم در ابتدا یک ماده قانون اساسی را با شما مطرح کنم:
یکی از بهترین و مهم ترین و با ارزش ترین مواد قانون اساسی ما ماده ششم است که مبنا و بنیاد حکومتداری را برای ما مشخص ساخته است: «دولت به ایجاد یک جامعه مرفه و مترقی بر اساس عدالت اجتماعی، حفظ کرامت انسانی، حمایت حقوق بشر، تحقق دموکراسی، تأمین وحدت ملی، برابری بین همه اقوام و قبایل و انکشاف متوازن در همه مناطق کشور مکلف می‌باشد».
بدون خودستایی باید بگویم که در زمان تسوید قانون اساسی این ماده را من شخصا پیشنهاد کردم و طرح اولیه آن را تدوین کردم. چون در دو ماده دیگر یعنی مواد ۷ و ۸ قانون اساسی به مکلفیت بین المللی افغانستان در مورد رعایت معاهدات بین المللی و اعلامیه جهانی حقوق بشر اشاره شده و همچنین برای تنظیم سیاست خارجی کشور به هفت اصل اشاره شده که عبارت است از: «حفظ استقلال، منافع ملی و تمامیت ارضی و عدم مداخله، حسن همجواری، احترام متقابل و تساوی حقوق». به این جهت من پیشنهاد کردم که قبل از سیاست خارجی باید، چارچوب سیاست داخلی دولت را نیز مشخص کنیم که اتفاقا در این رابطه نیز در ماده ششم، هفت اصل به عنوان مبنا و اساس یک جامعه مرفه و مترقی در نظر گرفته است.
اما برای رسیدن به اهدافی که در ماده ششم قانون اساسی ذکر شده و ایجاد جامعه و دولتی مبتنی بر هفت اصل یادشده، به دو عنصر بنیادی دیگر نیاز داریم:
اول- توسعه انسانی یعنی پدید آمدن یک ملت هوشیار و آگاه و متحد و تربیه نیروی بشری متعهد، متخصص، دانشمند و مسلکی و مجهز به دانش و تکنالوژی و دستاوردهای تمدن معاصر.
دوم- حکومتداری خوب یا اداره پاسخگو: اداره پاسخگو هم در صورتی پدید می آید که در وهله نخست حاکمیت قانون رعایت شود یعنی یک ساختار قانونمند و اداره ای مبتنی بر وظایف و صلاحیت های تعریف شده در قانون و مقرره ها ایجاد گردد و در مرحله دوم در رأس اداره یک رهبری و مدیریت سالم و مسلکی و متخصص و شهروند محور و عاری از تعلقات و گرایش های سیاسی، قومی و مذهبی ایجاد شود تا بتواند خدمات عمومی را به طور برابر و عمومی و بی طرفانه و بدون تبعیض و تأخیر برای همه شهروندان ارائه نماید. در مرحله سوم اداره پاسخگو، به منابع مالی و امکانات و تجهیزات لازم نیاز دارد تا بتواند برنامه ها و پروژه های خود را به طور مؤثر تطبیق نماید.
حضار گرامی!
ما امروز بسیار خرسند و خوشحالیم که در جهت تطبیق اصلاحات در اداره افغانستان، گام های استواری برداشته شده است، به گونه ای که اکنون می توان گفت که اداره ما نسبت به گذشته مسلکی تر شده، جوان تر شده و از همه مهم تر این که زنان مشارکت بیشتر یافته اند. گذشته از این که در مرکز کشور، هم در سطح کابینه و رهبری ادارات و هم در سطوح پایین و میانی، اداره جوانتر شده است، در ولایات نیز وضعیت بسیار رضایت بخش است.
در ارزیابی ای که اخیرا از سوی کمیسیون اصلاحات اداری به عنوان ارزیابی حکومتداری محلی در ۹ ولایت (خوست، بدخشان، بامیان، هرات، ننگرهار، کندز، کندهار، هلمند و پکتیا) صورت گرفته، نشان داده شده که از مجموع کارکنان موجود در ۱۵۴ واحد دومی و ۲۲ واحد سومی، ۷۳ در صد کارکنان میان سنین ۱۸ تا ۴۵ سال هستند که جوان بودن اداره را نشان می دهد و همچنین از مجموع ۵۲۵۳۴ نفر کارکن تعداد ۶۵۹۹ نفر یعنی ۱۸ در صد زنان هستند که بازهم یک رقم مناسبی از مشارکت زنان در ادارات محلی را نشان می دهد و همچنین در این ارزیابی گفته شده که سطح رضایت مردم از کیفیت عرضه خدمات ۶۲ در صد است.
اما از نگاه سطح تحصیلات، هرچند هنوز در اکثر ادارات مخصوصا در ولایات مشکلاتی وجود دارد و هنوز هم کارمندان زیادی تحصیلات پایین تر از لیسانس دارند، لی با توجه به رشد رو به افزایش جوانان فارغ از تحصیلات عالی از پوهنتون های داخل و خارج از کشور انتظار داریم که با اقدامات شفاف و قانونمند کمیسیون اصلاحات اداری، در مدتی نه چندان زیاد، کارکنان اداره عامه به تدریج به افرادی دارای تحصیلات عالی و مسلکی تبدیل خواهند شد. البته اکنون در سطح رهبری اداره، ما شاهد حضور چشمگیر تحصیل یافتگان بالاتر از لیسانس هستیم. اکنون جامعه ما از جوانان مسلکی و دانشمندی برخوردار است که حتی دارای تجربه بین المللی و تحصیلات عالی در سطح دکترا هستند.
از جمله کدرهای جوان، دانشمند و با تجربه ما، داکتر طاهر شاران است که امروز به عنوان رئیس اداره انرژی هستوی معرفی شدند. ایشان دوره لیسانس و ماستری و دکتری خود را در رشته فیزیک هسته ای در یکی از پوهنتون های معتبر لندن سپری کرده و همزمان در مراکز مهم تحقیقات علمی در زمینه انرژی اتمی مثل مرکز ساینس بارسلونای هسپانیا و کمیسیون انرژی اتمی فرانسه در پاریس و همپنین مرکز فیزیک هسته ای انستیتوت ماکس پلانک آلمان، به عنوان محقق و استاد راهنما کار کرده است و از ایشان ده ها مقاله علمی در ژورنال های معتبر علمی جهان چاپ شده و در ده ها کنفرانس علمی در اروپا، آسیا و آمریکا اشتراک و سخنرانی کرده است. از جلالت مآب رئیس جمهور هم تشکر می کنم که چنین شخص تحصیل کرده و متخصص و شایسته ای را به ریاست اداره انرژی هستوی افغانستان گماشته اند.
حضار گرامی!
اداره انرژی هستوی یکی از کلیدی ترین نهادهایی است که امروز در سطح بین المللی و در هر کشوری از اعتبار و جایگاه و مؤثریت خاصی برخوردار است. اهمیت این اداره در افغانستان ناشی از اهداف و وظایفی است که برای این اداره در قانون تعریف شده است. در قانون انرژی هستوی، اهداف اصلی در فعالیت های این اداره عبارت است از:
۱٫ استفاده مفید از انرژی هستوی در عرصه های طبابت، زراعت، صنعت، معادن و سایر مقاصد صلح آمیز.
۲٫ تأمین مصونیت و امنیت مواد رادیو اکتیف و منابع آن.
۳٫ مصونیت محیط زیست در برابر تشعشعات رادیو اکتیف و جلوگیری از اثرات مضر آن.
۴٫ جلوگیری از استعمال و انتشار مواد رادیو اکتیف و سایر موادی که به تنهایی یا طور مرکب صحت موجودات حیه را متضرر سازد.
۵٫ کنترول و مراقبت از فعالیت های هستوی و مواد فاضله رادیو اکتیف.
۶٫ کنترول و نظارت از انتقالات مواد ممنوعه هستوی و رادیو اکتیف.
همچنین وظایف و صلاحیت های این اداره در قانون، چنین بیان شده است:
۱- تعیین معیارها به منظور مصونیت محیط زیست در مقابل تأثیرات احتمالی تشعشع آیونایز کننده.
۲- صدور، تمدید، تعدیل، تعلیق و لغو جوازنامه ها و اجازه نامه ها.
۳- کنترول، مراقبت و ارزیابی مراکز، فعالیت ها و عملکردهای دارندگان جوازنامه و اجازه نامه ها مطابق احکام این قانون.
۴- اتخاذ تصامیم در مورد تخلفات از احکام این قانون.
۵- همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی در عرصه های مربوط.
۶- اتخاذ تدابیر لازم نظارتی غرض امنیت مواد هستوی و سایر مواد رادیو اکتیف، تجهیزات و تأسیسات مربوطه.
۷- تبادل معلومات و همکاری با مقامات نظارتی سایر کشورها و سازمان های بین المللی مربوط.
۸- پیشنهاد طرح مقرره ها و وضع طرزالعمل ها و رهنمودهای لازم.
به خاطر اهمیت این اداره است که در قانون انرژی هستوی، به منظور تنظیم بهتر امور مربوط به فعالیت هستوی کمیسیون، یک کمیسیون بسیار عالی به نام کمیسیون عالی انرژی هستوی تحت ریاست رئیس جمهور به ترکیب ذیل در نظر گرفته شده است: (وزیر امور خارجه، وزیر امور داخله، وزیر دفاع ملی، وزیر عدلیه، وزیر صحت عامه، وزیر انرژی و آب، وزیرا زراعت، آبیاری و مالداری، وزیر تحصیلات عالی، وزیر معادن و پطرولیم، رئیس عمومی امنیت ملی، رئیس عمومی اداره ملی حفاظت محیط زیست، یک تن از استادان پوهنزی ساینس پوهنتون کابل، یک تن از استادان الیکتروتخنیک پولی تخنیک کابل به حیث اعضا و رئیس اداره انرژی هستوی به حیث عضو و منشی.)
جناب آقای شاران!
اداره ای را که شما امروز متصدی رهبری و مدیریت آن می شوید، در کنار اهمیت آن و با توجه به وظایف بسیار سنگین و گسترده آن، از مشکلات زیادی نیز رنج می برد و با چالش های زیادی نیز مواجه است که امیدوارم با همت شما و همکاران شما این مشکلات هرچه زودتر رفع گردد. مشکل نخست مشکل عدم تطبیق قانون است. قانون انرژی هستوی که بعد از تصویب شورای ملی در ۲ دلو ۱۳۹۵ در جریده رسمی نشر شده و مرجع تطبیق کننده آن اداره شما است، هنوز هم متأسفانه تنها به روی کاغذ اعتبار خود را حفظ کرده و در عمل بسیار کم اجرا شده است و هنوز هم کمیسیون عالی ای که در این قانون پیش بینی شده حتی یک بار هم تشکیل جلسه نداده است. همچنین این اداره هنوز هم برای اجراآت خود مقرره تنظیم وظایف و اجراآت ندارد و طرزالعمل های لازم را وضع نکرده است و از این رو اولین اولویت این است که در جهت تطبیق قانون و آماده کردن اسناد تقنینی دیگر اقدامات جدی به عمل آورید. گام مهم دوم تدوین پالیسی ها و پلان ها و همچنین طرح و تطبیق پروژه های لازم برای رسیدن به اهداف تعیین شده در قانون است. مهم تر از هر چیز دیگر هم این که باید این اداره به تمام معنا مسلکی و تخصصی شود و هیچ نوع انگیزه و تعلقات سیاسی، قومی، زبانی و مذهبی نباید در این اداره نفوذ پیدا کند. در کنار همه این اقدامات، جلب توجه همکاری های بین المللی یک ضرورت جدی دیگر است. ما باید هم از تجربیات بین المللی و هم از همکاری و کمک های نهادهای بین المللی استفاده کنیم. من مطمئن هستم که با توجه به اندوخته های علمی و پژوهشی و تجربیات بین المللی ای که شما از آن برخوردار هستید در این مورد موفقیت های چشمگیری خواهید داشت.
در پایان ضمن تبریک مجدد به جناب آقای داکتر شاران، از همه کارمندان و منسوبین این اداره تقاضا می کنم که اهمیت اداره و وظایف خود را درک کرده، با هماهنگی کامل به عنوان یک تیم واحد مسلکی و متخصص با رئیس جدید این اداره همکاری نمایند.
تشکر از توجه شما
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *