وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

پیام استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در مورد جنگ جاغوری و مالستان

به نام خدا
در رابطه با جنگ جاغوری و مالستان و حملات وحشیانه طالبان لازم است چند نکته کوتاه را به اطلاع همه مردم شریف مخصوصا مردم جاغوری و مالستان و ارزگان خاص برسانم:

۱. ما همگی می دانیم که امروز با دشمن قساوت پیشه‌ای مواجه هستیم که فقط خونریزی و غارت و چپاول و کشتار مردم ملکی را پیشه خود ساخته و تلاش دارد که از این طریق دولت افغانستان را تحت فشار قرار داده و به اهداف خویش برسند.

۲. اما دشمنان کور خوانده‌اند. حکومت با همه توان و امکانات دست داشته خود، همواره در کنار مردم است و نیروهای جان‌برکف امنیتی و دفاعی ما با فداکاری تمام از مردم دفاع خواهند کرد. رهبری حکومت اوامر قاطع صادر کرده که به اسرع وقت حملات دشمن سرکوب شده و امنیت ولسوالی های جاغوری و مالستان تأمین گردد. رهبری نهادهای امنیتی و دفاعی به طور ۲۴ ساعته و با آمادگی کامل اوضاع را تحت نظر دارند و هم‌اکنون همه اقدامات و تدابیر لازم اتخاذ شده است. ما در حکومت و خارج حکومت و به تمام معنی در کنار مردم شریف جاغوری و مالستان و ارزگان بوده و از عزت و آزادگی آنان دفاع خواهیم کرد.

۳. در این چند روز که جاغوری و مالستان تحت حملات بیرحمانه گروه های تندرو طالبان قرار گرفته‌اند، گروه‌های خیزش مردمی در منطقه شکل گرفته و مردم و نیروهای امنیتی دوشادوش همدیگر تا کنون مقاومت و دفاع کرده‌اند و قربانی داده‌اند. این روحیه عالی همکاری مردم و حکومت قابل ستایش است و باید تقویت شود. در این رابطه به روان پاک شهدای کماندو و پولیس و نیروهای مردمی که یکجا و در یک سنگر برای دفاع از مردم جان دادند درود می فرستم و به خانواده های معظم آنان و به مردم شریف جاغوری و مالستان تسلیت می‌گویم.

۴. مردم حق دارند که به صورت مسالمت آمیز از حکومت انتقاد کنند و از طریق تظاهرات و یا هر طریق قانونی دیگر مطالبات خود را مطرح نمایند. ما از احساسات پاک و روحیه عالی همبستگی بین جوانان در جهت حمایت از مردم و جلب افکار عمومی و توجه حکومت برای تأمین امنیت مناطق استقبال می‌کنیم.

۵. خواهش ما از تمام مردم این است که اولاً اتحاد و همدلی خود را حفظ کنند و به جای مصروف شدن به مسایل فرعی و دامن زدن به اختلافات درونی، اهداف اصولی و مطالبات مشروع و قانونی خود را تعقیب کنند؛ و ثانیاً همگی کوشش کنند که از شایعه‌پراکنی‌های بی‌اساس و اخبار نادرست و تضعیف روحیه مردم جلوگیری شود و همچنین اجازه داده نشود که عده ای با انگیزه های سیاسی در صفوف مردم مداخله کرده و خود را سخنگوی مردم جا بزنند و با تحریک جوانان اهداف دیگری را دنبال کنند.

سرور دانش
معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان
۲۱ عقرب ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *