وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

بیانیه استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور در مراسم تجلیل از روز جهانی استندرد

(کابل- مرکز رسانه های حکومت- اول عقرب ۱۳۹۷)
…………………………
﴿بسم الله الرحمن الرحیم﴾
خواهر گرامی خانم سلامت عظیمی وزیر امور زنان، برادر گرامی محترم دیپلوم انجنیر عبدالخالق بابر سرپرست اداره ملی استندرد، معینان و رؤسای ادارات دولتی، اعضای شورای عالی استندرد، نمایندگان محترم سکتور خصوصی و نهادهای بین المللی، حضار گرامی، مهمانان عالیقدر، خانم ها و آقایان! السلام علیکم و رحمت الله و برکاته.
در ابتدا فرا رسیدن روز جهانی استندرد را گرامی می داریم و به همه شما مهمانان گرامی خوش آمدید می گویم و از مسئولین اداره ملی استندرد تشکر می کنم که این مراسم را برگزار کرده اند تا یک بار دیگر گردهم بیاییم و از اهمیت استندرد و پیشرفت ها و یا ناکامی های خود در این عرصه سخن بگوییم.
حضار گرامی!
اما پیش از پرداختن به موضوع استندرد و طرح مسایل ضروری در این رابطه، لازم می بینم در آغاز سخن از رویداد مهم دیگری یاد کنم که در این روزها اتفاق افتاد؛ رویداد مهم انتخابات پارلمانی که یک بار دیگر سرنوشت عمومی کشور را رقم زد و یک بار دیگر دریچه امید و ثبات را در کشور ما باز گشود و نهادینه شدن دموکراسی و احترام به اراده مردم را به نمایش گذاشت. در این رابطه چند نکته بسیار مهم برای همه قابل توجه است.
اول این که در روزهای تاریخی ۲۸ و ۲۹ میزان مردم افغانستان سنگ تمام را گذاشتند. مردم علی رغم همه چالش ها و تهدیدات، شجاعانه و هوشمندانه به پای صندوق های رأی شتافتند و برای ثبات کشور و مشروعیت نظام و تقویت دموکراسی جوان کشور، آرای خود را برای انتخاب کاندیدان مورد نظر شان استعمال کردند. صفوف طولانی رأی دهی در همه ولایات نشان دهنده اراده قاطع و انتخاب عقلانی مردم بود. از سوی دیگر این اولین انتخاباتی بود که به طور کامل تحت مدیریت و رهبری دولت و نهادهای ملکی و امنیتی کشور ما برگزار شد و توانمندی دولت افغانستان را در مدیریت پروسه‌های بزرگ ملی به نمایش گذاشت.
حکومت وحدت ملی علی رغم تبلیغات بی اساس برخی از حلقات، تعهد خود مبنی بر برگزاری انتخابات پارلمانی را عملی ساخت که در این رابطه از حکومت افغانستان و در رأس آن جلالت‌مآب رئیس جمهور که با جدیت و دقت مسایل مختلف مربوط به انتخابات را نظارت و تعقیب کردند و همچنین از کمیسیون‌های انتخاباتی، همکاران بین‌المللی، ناظرین انتخاباتی و نامزدان پارلمانی که هر کدام مسئولیت‌شان را برای برگزاری انتخابات به خوبی ایفا کردند، سپاسگزاری می کنم.
عملکرد رسانه‌ها و خبرنگاران شجاع ما هم واقعاً ستودنی است. رسانه‌ها به درستی نشان دادند که به منافع مردم خود وفادار هستند و از هوشیاری و توانمندی بالایی برخوردار می‌باشند. از رسانه هایی که به طور پیوسته رویداد انتخابات را به عنوان مهم ترین رخداد ملی پوشش دادند صمیمانه تشکر می‌کنم.
مشارکت گسترده زنان افغانستان در همه ولایات نیز یک نمایش قدرتمندانه و معنادار از تحول عمیق سیاسی و فرهنگی در همه لایه‌های جامعه مسلمان ما است و نشاندهنده این تغییر بنیادین که در این سرزمین بعد از این، زنان دوشادوش مردان در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی حضور داشته و از سرنوشت و هویت ملی این کشور دفاع خواهند کرد و هرگز تسلیم باورهای کج و معوج تعصب و تحجّر نخواهند شد.
پیام روشن دیگر این انتخابات این بود که شهروندان افغانستان حل‌وفصل مسایل سیاسی افغانستان را تنها از طریق ارادۀ آزاد و با استفاده از روش‌های دموکراتیک و صلح‌آمیز امکان‌پذیر می‌دانند، نه با توسل به جنگ و شیوه‌های خشونت‌آمیز. بنابراین مخالفان مسلح باید بدانند که مردم افغانستان راه خود را انتخاب کرده‌اند و اگر آنان می‌خواهند در کنار ملت افغانستان باشند، بیایند از طریق رقابت آزاد سیاسی، اقتدار و مشروعیت خود را از رأی مردم بگیرند و نه از تفنگ و توسل به انتحار و انفجار.
البته در جریان انتخابات مشکلات زیادی نیز بروز کرد و تخطی های زیادی نیز صورت گرفته است که امیدوارم احزاب سیاسی، نهادهای مدنی، نامزدان و ناظرین تمام شکایات خود را به صورت اصولی ترتیب داده و به مراجع مسئول بسپارند. این مکلفیت کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان است که از آرای مردم به خوبی حراست و صیانت کنند و به صورت شفاف، عادلانه به شکایت‌های مردم، تخطی‌ها و تخلفات انتخاباتی رسیدگی نمایند و همچنین در زودترین فرصت ممکن انتخابات را در دو ولایت بزرگ افغانستان یعنی قندهار و غزنی نیز برگزار کنند تا همه مردم ما به صورت عادلانه از حق سیاسی خود بهره‌مند شوند. ما اکنون همگی انتظار می کشیم که نمایندگان منتخب مردم توسط کمیسون انتخابات اعلام شوند. همه کسانی که با آرای سالم مردم انتخاب شده باشند، نمایندگان تمام مردم افغانستان هستند و همگی به آنان احترام داریم. این‌جانب یک بار دیگر از مردم افغانستان، حکومت و کمیسیون‌های انتخاباتی و دیگر همکاران پروسه انتخابات پارلمانی افغانستان، ابراز قدردانی می‌کنم.
حضار گرامی!
امروز همگی بسیار خرسند هستیم که در این محفل با شکوه از روز جهانی استندرد تجلیل می کنیم. هر چند از روز جهانی استندرد چند روزی سپری شده و به خاطر فرارسیدن روزهای انتخابات و موانع دیگر در روز معین نتوانستیم این مراسم را برگزار کنیم، اما به هر حال تجلیل از این روز هر چند با تأخیر، نشان دهنده تعهد حکومت افغانستان و نشان قدردانی و اهمیت دادن به جایگاه استندرد در پیشرفت و ترقی کشور و دست یافتن به کیفیت بهتر تولیدات و خدمات است.
استندرد عبارت از نظمی است مبتنی بر نتایج علوم و تجربه بشری که به صورت قواعد، رهنمودها یا مشخصات قابل تطبیق بر محصول، پروسه یا متدهای تولیدی مربوطه به کار می رود و به توافق جوانب ذی ربط توسط یک اداره با صلاحیت به منظور استفاده عامه و مکرر برای انجام فعالیت ها یا نتایج آن ها جهت حصول حد مطلوب متکی به نتایج علمی، تکنالوژی و تجارب، من حیث سند، تهیه و تدوین می گردد.
استندرد یک روند کاملا علمی، تخنیکی و مسلکی است که امروزه در همه کشورهای جهان از اهمیت بسیار خاصی برخوردار است و به صورت ستندردهای ملی (استندرد اختیاری)، مقررات تخنیکی (استندرد اجباری)، استندردهای منطقوی و استندردهای بین المللی تدوین و تصویب و اجرا می گردد. این که امروز تنها توسط آیسو تعداد ۲۶ هزار استندرد به تصویب رسیده، حاکی از اهمیت استندرد در سطح بین المللی و استندردهای بین المللی است.
اهمیت استندرد و استندرد سازی ناشی از اهداف مهمی است که برای استندرد در نظر گرفته شده است. مهم ترین اهداف استندرد عبارت است از:
۱٫ ایجاد و انکشاف زیربنای ملی کیفیت؛
۲٫ بهبود کیفیت اموال تجارتی(وارداتی و صادراتی)، محصولات تولیدی و پروسه های خدماتی؛
۳٫ تثبیت نورم های مصرفی جهت بهره برداری مؤثر از منابع مالی و اقتصادی؛
۴٫ تأمین صحت و مصونیت مستهلکین و حفاظت محیط زیست.
با توجه به اهمیت این اهداف است که سازمان بین المللی استندرد در ۱۴ اکتوبر ۱۹۴۷ در نشست رؤسای مؤسسات استندرد ۲۵ کشور در لندن تأسیس شد و از سال ۱۹۷۰ به بعد، از این روز یعنی ۱۴ اکتوبر به عنوان روز جهانی استندرد تجلیل می شود. در افغانستان هم به تاریخ ۲۹/۵/۱۳۸۶ با تصویب شورای وزیران اداره مستقل استندرد تأسیس شد و برای فعالیت های این اداره مهم ملی در سال ۱۳۹۵ قانون استندرد به تصویب رسید و بعد در سرطان ۱۳۹۶ این قانون مجددا تعدیل و تصویب شد.
اداره ملی استندرد طبق این قانون وظایف بسیار مهمی به عهده دارد که در ماده هفتم قانون در ۲۹ فقره به تفصیل بیان شده است. از این وظایف به خوبی روشن می گردد که استندرد در زندگی انسان و در بهتر شدن کیفیت تولیدات و خدمات و از همه مهم تر در تأمین صحت انسان ها و حفاظت محیط زیست، چه نقش ارزنده ای دارد و اداره ملی استندرد چه جایگاه و مسئولیت مهمی را به دوش دارد. با استفاده از فرصت و برای آشنایی بهتر با فعالیت های مربوط به استندرد، برخی از مهم ترین وظایف و صلاحیت های این اداره را یادآوری می کنم:
۱- تهیه، تدوین، اقتباس، نشر و انکشاف ستندردهای ملی و کودهای ملی ساختمانی و نظارت از تطبیق آن ها؛
۲- تأیید معیارهای ملی شهرسازی و مسکن و نورم های مربوط؛
۳- طرح و ترتیب استراتژی و پالیسی های مربوط و تطبیق آن؛
۴- ارایه رهنمود یا مشوره های تخنیکی به مراجع دولتی یا غیر دولتی در مورد ستندردسازی؛
۵- اقتباس استندردها، مقررات تخنیکی، رهنمودها و سفارش نامه های مؤسسات بین المللی و منطقوی یا ادارات استندرد سایر کشورها؛
۶- اطلاع دهی و پاسخ گویی به موقع از استندردها و مقررات تخنیکی و طرزالعمل های ارزیابی مطابقت با نظرداشت تعهدات بین المللی افغانستان؛
۷- ایجاد سیستم ملی مترولوژی توأم با خدمات مربوط و عیار سازی؛
۸- عرضه خدمات لابراتواری، آزمایش و تطبیق نمونه های اموال و محصولات با استندردها، علایم و مشخصات، اظهار نظر مقایسوی و صدور تصدیقنامه؛
۹- تثبیت و اعطای علامت استندرد که نشان دهنده تطابق محصول با استندرد مشخص ملی باشد و نظارت بر کاربرد آن؛
۱۰- اعطای تصدیق نامه کیفیت برای محصولات تولیدی، سیستم های مدیریتی و پروسه های خدماتی؛
۱۱- تثبیت و تأیید ظرفیت و شرایط تخنیکی لابراتوارها و نهادهای ارزیابی مطابقت قبل از اعطای جواز نامه از طرف ادارات مربوط و نظارت بر تطبیق آن؛
۱۲- تثبیت نورم های مصرفی، ضایعات و کسرات به همکاری مؤسسات علمی- تحقیقاتی و مراجع سکتوری؛
۱۳- ارائه معلومات و رهنمودها در مورد استندرد سازی، سیستم مترولوژی، کیفیت و مصونیت محصولات و خدمات، موانع تخنیکی تجارت و سایر موضوعات مربوط؛
۱۴- ایجاد مرکز معلومات استندردها، مقررات تخنیکی، طرزالعمل های ارزیابی مطابقت و سایر اسناد مربوطه؛
۱۵- انجام مطالعات و تحقیقات در عرصه های استندردسازی، مترولوژی، ارزیابی مطابقت و سایر موضوعات مربوط و حمایت از آن ها؛
۱۶- بررسی، ارزیابی، تحلیل و آزمایش لابراتواری اموال تجارتی(وارداتی و صادراتی)، محصولات تولیدی در کشور و پروسه های خدماتی مشمول مقررات تخنیکی.
همچنین برای ساماندهی و انسجام امور مربوط به استندردسازی و زیربنای ملی کیفیت، شورای عالی استندرد با نوزده عضو از ادارات مختلف تحت ریاست معاون دوم رئیس جمهور و با سکرتریت اداره ملی استندرد ایجاد شده که مهم ترین وظیفه آن تصویب و تأیید استراتژی ها، پالیسی ها، پلان ها، استندردهای ملی، کودها، نورم ها و مقررات تخنیکی و پلان ها و قیمت استندردها و تصویب لوایح و طرزالعمل ها است.
حضار گرامی!
اکنون سؤال اساسی این است که آیا ما موفق شده ایم که به اهداف اصلی استندردسازی نایل شویم؟ آیا اداره ملی استندرد ما وظایف قانونی خود را که قسمتی از آن را نقل کردیم انجام داده است؟ آیا ما توانسته ایم استندردهای مورد نیاز را تدوین و تطبیق کنیم؟ آیا تحلیل ها و آزمایش های لازم لابراتواری صورت می گیرد؟ آیا توانسته ایم برای خود سیستم ملی مترولوژی ایجاد کنیم؟ آیا محصولات تولیدی و صادراتی ما از استندردهای لازم برخوردار هستند؟ آیا در تطبیق استندردها نظارت و کنترل لازم داریم؟
بدون شک اداره استندرد ما یک اداره جوان است و عمر زیادی ندارد ولی در عین حال در مدت فعالیت خود تلاش های زیادی انجام داده و دستاوردهای خوبی هم داشته است. این اداره تا کنون در ۱۱ سکتور در حدود ۵۸۵ استندرد ملی و ۶ کد ملی ساختمانی را تدوین کرده و در بخش آگاهی دهی و تبلیغات و ارتباط با نهادهای بین المللی و منطقوی هم فعالیت های زیادی انجام داده است، ولی با اجازه هیأت رهبری اداره ملی استندرد، من وظیفه خود می دانم که به عنوان رئیس شورای عالی استندر، امروز با تأسف باید بگویم که این مقدار فعالیت در طول بیش از یک دهه هرگز بسنده نیست و با توجه به ۲۹ وظیفه مهمی که قانون بر دوش این اداره گذاشته است، باید اعتراف کرد که ما چندان موفق نبوده ایم. می خواهم دوستانه بگویم که ما در حکومت باید مسئولانه تر و جدی تر عمل کنیم و حد اقل اگر در انجام وظایف خود موفق نیستیم، باید ناکامی ها، مشکلات، و موانع را شناسایی کرده، برای رفع آن ها تلاش کنیم. ما هنوز بین ادارات داخلی و سکتور خصوصی خود نتوانسته ایم یک هماهنگی کامل ایجاد کنیم و نتوانسته ایم از تداخل وظیفوی جلوگیری نماییم.
من می دانم چالش عمده این اداره پایین بودن ظرفیت ها است و بی ثباتی در رهبری اداره و فقدان کدرهای مسلکی متخصص و با تجربه و همچنین نداشتن بودجه و امکانات کافی برای تطبیق برنامه ها؛ اما مسئولین این اداره باید بیایند برای رفع مسئولیت خود هم که شده، همین مشکلات را با شورای عالی استندرد و با کابینه حکومت مطرح کنند. شما می دانید که اکنون ما ه ها سپری می شود که اداره ملی استندرد موفق نشده آجندای جلسه شورای عالی را ترتیب داده و مطابق قانون جلسه رسمی شورا را دایر کند. این کوتاهی ها به هیچ صورت پذیرفتنی نیست. من امروز به مناسبت تجلیل از روز جهانی استندرد، از رهبری و همه کارمندان و فعالین اداره ملی استندرد، ضمن قدردانی و اظهار سپاس از زحمات شان، جدا تقاضا می کنم که با بازنگری چارچوب کاری و پلان های خود به این اداره تحرک بیشتری ببخشند.
در پایان یکبار دیگر روز جهانی استندرد را گرامی می داریم و برای همه دست اندرکاران این نهاد مهم تخنیکی ملی آرزوی توفیقات مزید می کنیم.
تشکر از توجه شما.
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *