وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

کنفرانس آجندای ملی

امروز ۸ دلو ۱۳۹۲ کنفرانس آجندای ملی با حضور شخصیت های سیاسی و ملی و نامزدان ریاست جمهوری و معاونان آنان در هتل انترکنتیننتال کابل برگزار گردید. در این کنفرانس احمد ولی مسعود رئیس بنیاد شهید احمد شاه مسعود، صلاح الدین ربانی، آقای قانونی، داکتر عبدالله، گل آغا شیرزی و تعدادی از معاونان تیم های انتخابات ریاست جمهوری سخنرانی کردند.

استاد سرور دانش نامزد معاونت ریاست جمهوری در تیم تداوم و تحول طی سخنان کوتاهی گفت: برگزاری این کنفرانس مهم ملی را که در مورد انتخابات و ایجاد دولت وحدت ملی برگزار شده به همه شما مخصوصا به برادر عزیز آقای احمد ولی مسعود تبریک می گویم. آرزوی همه ما این است که بتوانیم اصول و بنیادهای وحدت ملی را بنیان نهیم و در میان تمام کاندیدان و تیم های انتخاباتی یک میثاق و تفاهمنامه ملی را به تصویب برسانیم. ایشان در بخش دیگر سخنان خود گفت: برای ثبات سیاسی در کشور عناصر زیادی لازم است اما در مواد ۶ و ۸ قانون اساسی در هر دو عرصه سیاست داخلی و سیاست خارجی کشور ۱۴ اصل بنیادی ذکر شده که تطبیق آن ها می تواند ثبات پایدار را در کشور تأمین کند. در رأس این اصول، حاکمیت ملی، منافع ملی و وحدت ملی قرار دارد که امروز همگی مکلف هستیم که به جای شعار دادن، به طور صادقانه در جهت تأمین آن ها تلاش نماییم. آقای دانش در پایان افزود: تیم انتخاباتی تداوم و تحول، از آجندای ملی شما که در قالب یک تفاهمنامه جامع تدوین شده، در هر دو مرحله قبل از انتخابات و بعد از انتخابات و همچنین طرح دولت وحدت ملی در همه ابعاد و در همه سطوح، حمایت قاطع خود را اعلام می نماید.

در پایان نشست این کنفرانس تفاهمنامه انتخاباتی در ۱۱ ماده قرائت گردید. در ماده اول آن آمده است که: انتخابات به حیث یک فرصت تاریخی و بزرگترین دستاورد آزادی و دموکراسی و نهادینه ساختن حکومت قانون و ایجاد دولت وحدت ملی برای مردم افغانستان به عنوان یگانه راه مشروع از اهمیت حیاتی و خاص برخوردار می باشد.

همچنین در ماده ۷ آن آمده است: با در نظر داشت حالات حساس کنونی و منافع ملی کشور نامزد پیروز به منظور ارجگذاری و احساس مسئولیت در برابر همۀ رای دهندگان کشور به مقصد توسعه فراگیر در چارچوب دولت فراگیر وحدت ملی بر اساس شایسته سالاری پایگاه ملی حکومت را وسیع و قوی می سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *