وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

دیدار با سرپرست و معاون هیات اتحادیه اروپا در افغانستان

بعد از ظهر امروز ۲۲ دلو ۱۳۹۳ استفان الوا هوبر معاون و سرپرست هیات اتحادیه اروپا در افغانستان با استاد سرور دانش معاون رییس جمهوری اسلامی افغانستان دیدار و در مورد مسایل مختلف گفتگو کرد.
در این دیدار معاون رییس جمهور ضمن اظهار قدردانی از کمک ها و حمایت های جامعه جهانی به خصوص اتحادیه اروپا در سال های گذشته از مردم و دولت افغانستان گفت: روند اداره کشور با تفاهم و اجماع پیش می رود و هیچ مشکل جدی فراروی پروسه های ملی از جمله اصلاحات انتخاباتی وجود ندارد. وی تصریح کرد: جلسات مشورتی در مورد چگونگی تشکیل کمیسون اصلاحات انتخاباتی تکمیل شده است و به زودی کار خود را بر اساس فرمان رییس جمهور شروع خواهد کرد.
معاون رییس جمهور هم چنین اظهار داشت: پروسه اصلاحات انتخاباتی بر اساس اجماع و تفاهم ملی پیش خواهد رفت و تلاش صورت خواهد گرفت تا افراد متخصص و آشنا با مسایل انتخابات و مسایل حقوقی گزینش شوند و کار خود را بر مبنای قانون، تجربه های گذشته و ضرورت های افغانستان به پیش ببرند.
استاد دانش نقش همکاران بین المللی را نیز در قضایای افغانستان مهم دانسته و خواستار ادامه کمک جامعه جهانی به خصوص کشورهای اتحادیه اروپا از افغانستان شد.
در این دیدار هم چنین استفان الوا هوبر سرپرست و معاون هیات اتحادیه اروپا در افغانستان نیز ضمن اظهار خرسندی از ملاقات با استاد دانش گفت: مسایل روز افغانستان به خصوص مساله اصلاحات انتخاباتی مورد توجه خاص کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و ما از روند انکشاف در افغانستان به خصوص اصلاحات انتخاباتی و برگزاری انتخابات پارلمانی حمایت می کنیم و از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

گزارش از صفحه فیسبوک دفتر ارتباطات استاد سرور دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *