وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

دیدار و گفت و گو با معاون سیاسی یوناما – ۲۹ دلو ۱۳۹۳

معاون سیاسی یوناما بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۹ دلو ۱۳۹۳ با استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان دیدار و در مورد تشکیل کمیسون اصلاحات انتخاباتی و برگزاری ا نتخابات سال آینده گفتگو کرد.
معاون رییس جمهور در این دیدار گفت: مشوره های لازم با نهادها و مجموعه های مرتبط با انتخابات تکمیل شده و نتایج آن مشوره ها در قالب یک مسوده تهیه شده و کیفیت و جزییات تشکیل کمیسون اصلاحات انتخاباتی و نیز لایحه وظایف آن به زودی طی فرمانی از سوی رییس جمهور مشخص خواهد شد. وی تصریح کرد: در ترکیب کمیسون اصلاحات انتخاباتی نمایندگانی از جامعه مدنی، احزاب سیاسی و زنان نیز شامل خواهند بود.
استاد دانش هم چنین گفت: محور کار اصلی این کمیسیون اصلاحات انتخاباتی در قوانین و اصلاحات در تشکیل و صلاحیت های کمیسون های انتخاباتی خواهد بود. وی در برگزاری انتخابات پارلمانی سال آینده نیز گفت: حکومت مصمم است که انتخابات را مطابق قانون در زمان تعیین شده برگزار کند ولی اگر احتمالا انتخابات به دلیل مشکلات مالی، امنیتی و تخنیکی به تعویق بیفتد به اندازه ای نخواهد بود که اصل قانون بودن آن را زیر سوال ببرد.
معاون رییس جمهور در مورد برگزاری انتخابات شوراهای ولسوالی نیز گفت: گرچه برگزاری دو انتخابات همزمان بسیار سخت است ولی تمام تلاش حکومت بر این است که آن را همزمان با انتخابات پارلمانی برگزار کند.
در این دیدار معاون سیاسی یوناما نیز ضمن اظهار خرسندی از ملاقات با معاون رییس جمهور گفت: یوناما و مجموع ادارات ملل متحد که در ارتباط با مسایل افغانستان کار می کنند، همگی منتظر تصمیمات حکومت افغانستان بودیم که خوش بختانه از سخنان شما بسیاری از موضوعات برای ما روشن شد و ا کنون هر نوع کمکی که شما از ما بخواهید، آماده همکاری هستیم.

گزارش از صفحه فیسبوک دفتر ارتباطات استاد سرور دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *