وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

شاگردان برتر کانکور عمومی سال ۱۳۹۴ از سوی استاد دانش معاون ریاست جمهوری تقدیر شدند

استاد سرور دانش معاون ریاست جمهوری جمهوری اسلامی افغانستان، بعد از ظهر امروز یک شنبه ۹ حمل ۱۳۹۴ از شاگردان برتر کانکور عمومی سال ۱۳۹۴ تقدیر کرد.

معاون رییس جمهور، کسب مقام اول تا پنج کانکور امسال را به شاگردانی که این مقام ها را از آن خود کرده اند تبریک گفته و از تلاش های وزارت تحصیلات عالی در زمینه تأمین شفافیت و برگزاری پروسه کانکور و خانواده های دانش آموزان ممتاز امسال، اظهار قدر دانی کرد.

معاون رییس جمهور خطاب به شاگردان برتر کانکور امسال گفت: امید وارم؛ آنچنان که در آزمون کانکور با بدست آوردن بالاترین نمرات، بهترین مقام های کانکور را از آن خود کرده اید، تا ختم مراحل تحصیلی همچنان باموفقیت به پیش رفته و آیندۀ درخشان را برای خود و کشور رقم زنید. وی تاکید کرد: افغانستان بیش از هر چیزی دیگر به علم و دانش نیاز دارد که جوانان ما خوش بختانه این عرصه را با موفقیت های روز افزون طی خواهند کرد.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی که در این مراسم اشتراک کرده بود، نیز ضمن قدر دانی از تلاش دانش آموزان برتر امسال، باتوجه به توضیحات یک تن از معلمان مربوطه گفت: خوشحالم دانش آموزان که همواره تلاش کرده و زحمت کشیده اند، به آنچه حقشان بوده دست یافته اند.

وی ضمن اظهار قدردانی از معاون رییس جمهور مبنی بر اینکه شاگردان برتر کانکور امسال را مورد تقدیر قرار داد گفت: برای تأمین شفافیت پروسه کانکور، مکانیزم روشن وجود دارد که امکان هیچگونه تقلب و تخلف در آن وجود ندارد.

اولیای شاگردان برتر کانکور امسال و خود آنان از توجه معاون رییس جمهور برای توسعه تحصیلات عالی در کشور و تقدیر از دانشجویان برتر اظهار خرسندی کرده و بر توجه ویژۀ حکومت وحدت ملی در امر فراهم شدن سهولت های بیشتر برای دانشجویان و دانش آموزان تأکید کردند.

گفتنی است در آزمون کانکور عمومی سال ۱۳۹۴، محمد قاسم محمدی فرزند محمد رضا، شبیر احمد گردیزی فرزند نواب شاه، عبدالله فرزند سمیع الله، جواد امینی فرزند خدا داد و عبدالحسین عارفی فرزند یوسف، به ترتیب مقام های اول تا پنجم کانکور را با بدست آوردن بالاترین نمرات، از آن خود کرده اند.

http://www.vpo.gov.af/fa/news/item/771-1394

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *