وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

معرفی ۱۶ نامزد وزیر کابینه به ولسی جرگه توسط معاون رییس جمهور

استاد سرور دانش معاون رییس جمهور، قبل از ظهر امروز چهار شنبه ۱۲ حمل، ۱۶ تن از نامزد وزیران کابینه حکومت وحدت ملی را برای کسب رأی اعتماد به ولی جرگه معرفی کرد. وی ضمن معرفی اعضای کابینه به نمایندگان مردم در ولسی جرگه، در مورد برخی از موضوعات و تحولات سیاسی در کشور نیز توضیحات ارائه کرده گفت: ما انتظار داریم که روابط ولسی جرگه و حکومت وارد فصل جدیدی شود که در آن همکاری، اعتماد واحترام کام وجود داشته و فصل عاری از برخورد های غیر مسؤلانه آغاز شود.
معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه افغانستان به لحاظ امنیتی و اقتصادی در شرایط دشوار قرار دارد گفت: با اینکه از عمر حکومت وحدت ملی مدت زیاد سپری نشده است ولی گام های مهمی در راستای تحکیم پایه های وحدت ملی، وفاق و همگرایی در میان همۀ اقشار و نیروهای سیاسی کشور برداشته شده است.وی تحکیم جایگاه افغانستان در جامعه بین المللی را گام مهم دیگری عنوان کرده افزود: با اقدامات گستردۀ دپلماتیک و تلاش هایی که صورت گرفته، اکنون مناسبات و روابط بین المللی ما در بهترین حالت خود قرار داد.
معاون رییس جمهور گفت: حل چالش های امنیتی، سامان دادن امور اقتصادی، توجه به حاکمیت قانون، تأمین عدالت و اصلاحات عدلی و قضایی در رأس اولویت های اساسی ما قرار دارد.
وی هم چنین افزود: اصلاحات انتخاباتی نیز ی وظیفه مهم و مسؤلیت ملی ما است که خوشبختانه کمیسیونی در این زمینه توظیف شده است تا سرانجام پس از این پروسه های انتخاباتی عاری از هرگونه شایبه ای و به صورت شفاف برگزار شود.
استاد دانش گفت: حکومت وحدت ملی در راستای تأمین عدالت و حاکمیت قانون، بعد از این به هیچ کسی اجازه نخواهد داد که باسوء استفاده از احساسات مردم، قانون را نقض کرده و مرتکب جرم و جنایت شود. وی قتل خانم فرخنده را مایه شرم ساری دولت و ملت افغانستان خوانده گفت: ما باعزم قاطع عاملان این جنایت را به میزمحاکمه کشانده وعدالت را تطبیق خواهیم کرد و هرمقام دولتی که دراین امر کوتاهی کرده باشد نیز از مقامش برکنار خواهد شد.
استاد دانش گفت: حکومت کنونی برای تأمین صلح سراسری وامنیت پایدار جدی است؛ اما مخالفان مسلح دولت باید بداند که ندای صلح طلبی ما از باب و ضعف و ناتوانی نیست.
وی در پیوند به آزادی عده ای از شهروندان که از چندی به این طرف اختطاف شده اند نیز گفت: برای نجات جان و رهایی هموطنان اختطاف شده خود نیز از هر شیوه و وسیله ممکن استفاده خواهیم کرد.
معاون رییس جمهور اظهار داشت: مخالفان مسلح دولت اگر به این فکر باشند که با گروگان گرفتن مسافران هزاره، به وحدت ملی ما آسیب زده و تفرقه ایجاد می کنند، کور خوانده اند. وی گفت: مردم ما از همه اقوام کشور به طور متحد از حکومت خود و از منافع ملی کشور حمایت می کنند و با هر نوع افراط گرایی، خشونت و ترور تحت هر نام، عنوان و بیرقی که باشد، به طور بی امان مبارزه خواهند کرد.
وی گفت: انتظار ما از شما وکلای محترم ملت افغانستان این است که با توجه به حساسیت اوضاع کشور به کاندید وزیرانی که امروز معرفی شدند، رأی تأیید دهید. استاد دانش تاکید کرد: ما از این جهت که ولسی جرگه افغانستان در مورد تأیید یا رد نامزدان پیشنهادی، با دقت کامل به صلاحیت های قانونی خود عمل می کند، تشکر می کنیم. فیصله های شما در حقیقت به معنای همکاری دو قوه برای تطبیق و حاکمیت قانون است و شما در واقع وظیفه قانونی خود را انجام می دهید.

گزارش از صفحه فیسبوک دفتر ارتباطات استاد سرور دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *