وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

پیام معاون رییس جمهور در باره حمله تروریستی در جلال آباد و شهادت چهار تن در ولسوالی مالستان

 استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت حمله تروریستی جلال آباد و شهادت چهار تن از هموطنان در ولسوالی مالستان پیامی صادر کرده است که حاوی نکات مهمی است. متن پیام به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

با کمال تاسف این بار ده ها تن از هموطنان ما در شهر جلال آباد ولایت ننگرهار به خاک و خون کشیده شدند و چهار تن از هموطنان بی گناه ما نیز که از اوایل هفته گذشته به دست تروریست ها در ولسوالی اجرستان به گروگان گرفته شده بودند به شهادت رسیدند. اجساد چهار تن شهید مالستان دیروز در میان اشک و اندوه خانواده های آنان به مردم محل تحویل داده شدند.

اینجانب ضمن محکوم نمودن جنایت های تروریست ها، شهادت تعدادی زیادی از هموطنان را در حوادث اخیر به همه مردم افغانستان به خصوص خانواده های داغدار شان تسلیت می گویم. از خداوند بزرگ برای شهدا علو درجات، برای خانواده های مصیبت دیده شان صبر و اجر و برای مجروحان شفای عاجل مسالت می نمایم.

هموطنان عزیز و آگاه!

با توجه به حوادث غم انگیز اخیر از جمله حادثه غم انگیز بدخشان، حادثه مالستان، گروگان گیری ۳۱ تن مسافر در زابل، حادثه دلخراش جلال آباد و شدت یافتن حملات تروریستی، نشان از تحرک دشمنان قسم خورده مردم افغانستان دارد.

حکومت تمام تلاش خود را برای سرکوبی دشمن و تامین امنیت شهروندان به خرج می دهد. شهادت و زخمی شدن هر روزه مدافعان مردم و وطن ما در قالب ارگان های امنیتی، گواه روشن بر تلاش های حکومت است. اما آن چه مهم است نقش خود مردم در جلوگیری از حوادث اسفناک و حملات تروریستی است که نباید نا دیده گرفته شود. چنان که می دانیم مردم اجرستان در سال های گذشته روابط نیک با مردمان دیگر ولسوالی های اطراف خود داشته و مشکلات اندکی که گاهی به وجود آمده است، از طریق متنفذین و خود مردم حل می گردیده است. اما متاسفانه هفته گذشته چهار تن از هموطنان بی گناه ما در این ولسوالی به گروگان گرفته شدند و در نهایت به شهادت رسیدند. این امر مایه تاسف است که چرا بزرگان محلی و مردم محل در قبال جنایت های سازمان دهی شده تروریست ها بی تفاوت نشسته اند. بی تفاوتی هر افغان در برابر چنین جنایت هایی، مخالف رسم و عنعنات افغانی ما، آموزه های دین مبین اسلام و ارزش های بشری است. اگر امروز ما بی تفاوت باشیم، تروریست ها به اهداف خویش که خدشه دار ساختن وحدت ملی و اخوت اسلامی و عمیق تر ساختن نفاق میان مردم افغانستان است، نزدیک تر می گردند. بنا بر این از یکایک مردم شریف افغانستان می خواهم تا در برابر تروریست ها متحد شده و حساس باشند. بدون شک وحدت ملی تنها از طریق تلاش دسته جمعی به دست می آید و این امر وظیفه همه ما است.

بار دیگر به شهدای اخیر در بدخشان، جلال آباد، مالستان و تمام شهدای راه عزت و آزادی وطن درود می فرستم و برای مجروحان شفای عاجل استدعا می نمایم.

سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

۲۹ حمل ۱۳۹۴

http://www.vpo.gov.af/fa/news/item/814-2015-04-18-09-33-18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *