وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

دیدار معاون سیاسی فرستاده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در امور افغانستان با معاون دوم ریاست جمهوری

معاون رییس جمهور: اصلاحات نظام انتخاباتی برای تأمین ثبات سیاسی، حاکمیت قانون، شفافیت و عادلانه بودن انتخابات یک ضرورت ملی است

تداماچی یاماموتو، معاون سیاسی فرستاده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در امور افغانستان، بعد از ظهر امروز چهار شنبه ۳۰ ثور ۱۳۹۴ با استاد سرور دانش معاون رییس جمهور دیدار کرده و در این دیدار موضوعات مورد علاقه به بحث گرفته شد.
نخست معاون سیاسی یوناما، از تلاش های دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در بخش های مختلف بخصوص در جهت همکاری برای اصلاح نظام انتخاباتی افغانستان گزارش داده و بر آغاز به کار هرچه زود تر کمیسیون اصلاحات انتخاباتی تأکید ورزید.
وی همچنین گفت: در جلسه مشترک که روز گذشته باحضور مسؤلان نهاد های انتخاباتی، اعضای جامعه مدنی و تمویل کنندگان پروسه های انتخاباتی برگزار شد، توضیح داده شد که تعلیق کمک های مالی جامعه جهانی به کمیسیون های انتخاباتی، به معنی قطع همکاری همکاران بین المللی افغانستان با این نهاد ها نیست.
وی گفت؛ این اقدام گامی درجهت مالکیت پروسه انتخابات از سوی افغانها و خودکفایی آنان در رهبری پروسه های انتخاباتی می باشد. وی بر ادامه همکاری جامعه جهانی پس از آنکه کار کمیسیون اصلاحات انتخاباتی آغاز شده و تقویم برگزاری انتخابات پیشرو تعیین گردد، اطمینان داد.
در این دیدار استاد دانش معاون رییس جمهور نیز اصلاح نظام انتخاباتی را برای ثبات سیاسی، حاکمیت قانون، شفافیت و عادلانه بودن پروسه های انتخابات در افغانستان یک ضرورت جدی عنوان کرده و ابراز امید واری کرد که کمیسیون مؤظف به زودی کارش را آغاز کند.
معاون رییس جمهور تأکید کرد که اگر چنانچه کمک های جامعه جهانی برای نهاد های انتخاباتی از طریق حکومت افغانستان به مصرف برسد، بر میزان مؤثریت کمک ها افزوده خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست ج . ا . ا .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *