وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

بازدید معاون رییس جمهور و هیأت همراه از پوهنتون ولایت بامیان

استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهو در حالی که وزیر تحصیلات عالی و شماری دیگری از مقام های دولتی وی را همراهی می کردند، صبح امروز شنبه ۱۶ جوزای ۱۳۹۴ از پوهنتون ولایت بامیان بازدید کرده و از نزدیک درجریان مشکلات، خواسته ها و پیشرفت های آن نهاد علمی قرار گرفت.
مسؤلان پوهنتون بامیان ضمن ابراز خرسندی از دیدار معاون رییس جمهور و هیأت همراه وی از پوهنتون بامیان، با ارایه گزارشی در مورد در مورد کاکرد های آن نهادعلمی، در مورد مشکلات و نیازمندی های پوهنتون بامیان نیز توضیح دادند. آنان کمبود استاد، صنف و مواد درسی، سهولت انترنت، لابراتوار، لیلیه برای طبقه ذکور و اناث، کتابخانه، نبود سهولت ترانسپورتی برای استادان را از مشکلا جدی در پوهنتون بامیان عنوان کرده گفتند: این مشکلات بر کیفیت تحصیل دراین نهاد علمی اثر منفی در پی دارد.
توجه به افزایش بودجه عادی، کادر علمی، پوهنحی های طب، حقوق و شرعیات، فراهم شدن تجهیزات مورد نیاز و ماسترپلان پوهنتون به عنوان خواسته های جدی مسؤلان آن پوهنتون با معاون رییس جمهور و هیأت همراه در میان گذاشته شد و آنان تأکید کردند که در غیر این صورت تحصیل ۶ هزار و ششصد محصل با مشکلات بسیاری همراه خواهد بود.
سپس معاون رییس جمهور درصحبت کوتاهی که در پوهنتون بامیان داشت بر رفع مشکلات موجود در آن نهاد علمی، توسعه زیر بنا و افزایش پوهنحی های مورد نیاز در پوهنتون بامیان تأکید کرده گفت: دانشگاه جای تربیه انسان مسؤل است، انسانی که خود را از هرجهت در جامعه مسؤل احساس کند.
وی با اشاره به روند کند پیشرفت تحصیلات در کشور و مشکلات عمومی که در این عرصه وجود دارد، از وزیر تحصیلات عالی خواست تا با اولویت بندی مشکلات و نیازمندی های پوهنتون بامیان، عملا در جهت حل آن اقدام کند.
استاد دانش با تأکید برشامل شدن آن نهاد علمی در برنامه های ارتقای ظرفیت همکاران بین المللی افغانستان، تصریح کرد که دیگر زمان اهمیت ندادن به این پوهنتون گذشته است. وی از وزیر تحصیلات عالی خواست تا مشکلات و نیازمندی های پوهنتون، کادر علمی و محصلان آن را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد. استاد دانش توجه به تحقیق و پژوهش های علمی را یکی از اولویت های اساسی در مراکز اکادمیک تلقی کرده گفت: تأسیس پوهنحی طب، حقوق و شرعیات، نه تنها خواست مسؤلان پوهنتون بامیان که یکی از خواسته های جدی مردم بامیان و ولایات همجوار آن است.
وزیر تحصیلات عالی نیز در حضور معاون رییس جمهور به مسؤلان و دانشجویان پوهنتون بامیان وعده سپرد که برای حل مشکلات موجود در تیم پوهنتون تلاش های جدی را آغاز می کند. وی با اشاره به اینکه آن پوهنتون را شامل برنامه های کمکی همکاران بین المللی افغانستان برای تقویت و تجهیز نهاد های علمی خواهد کرد گفت: ماسترپلان پوهنتون بامیان و فراهم کردن لیلیه را در دستور کار خود قرار داده و قول می دهد تازمان که او رهبری وزارت تحصیلات عالی را به عهده دارد به پوهنتون بامیان اهمیت خواهد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *