وبسایت شخصی سرور دانش

معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

پیام معاون دوم رئیس جمهور به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر

بسم الله الرحمن الرحیم
فرا رسیدن عید سعید فطر را به تمام مسلمانان جهان به ویژه مردم مسلمان و متدین افغانستان به خصوص خانواده های شهدای کشور و مخصوصا بازماندگان شهدای اخیر که اولین عید فطر را بدون عزیزان شان سپری می کنند، تبریک و تهنیت می گویم و برای یکایک شهیدان راه عزت و سربلندی کشور از پیشگاه خداوند بزرگ، علو درجات مسألت می نمایم. هم چنین آرزو می کنم صلح، رفاه و امنیت در کشور ما حاکم گردد و وعده خداوند مبنی بر استقرار حکومت صالحان و شایستگان تحقق یابد.
هموطنان ار جمند و دیندار!
همان گونه که می دانید، در ماه ها و هفته های اخیر وضعیت امنیتی کشور رو به وخامت گذاشته و دشمنان مردم افغانستان تلاش های مذبوحانه ای را به راه انداخته اند تا شاید بتوانند در اراده و عزم مردم ما در راستای ترقی و پیشرفت خللی ایجاد کنند. اما حرکت های خودجوش مردم در سراسرکشور علیه تروریسم و دهشت افکنان و هم چنین رشادت های فرزندان شجاع این سرزمین در قبال دشمنان در سراسر افغانستان، ما را مطمئن می سازد که کشور ما در مسیر بی بازگشت آبادانی و صلح قرار گرفته است و دیگر هیچ قدرتی نمی تواند آن را به عقب برگرداند.
ما در روزهای اخیر و در این ماه مبارک، شاهد فجایع خون باری بودیم که تعداد زیادی از سربازان ارگان های امنیتی کشور و هم چنین مردم بی گناه ملکی ما توسط دشمنان افغانستان به خاک و خون کشیده شدند و به شهادت رسیدند. فجایع غمبار جلریز، دایچوپان، فاریاب، خوست، بغلان و دیگر نقاط کشور، آن هم در ماه مبارک رمضان نشان از دشمنی عاملان این حوادث با اسلام و انسانیت دارد. مردم افغانستان اینک بیش از پیش به ماهیت تروریست ها پی برده اند و به همین خاطر خیزش های عمومی نیز در سراسر کشور علیه آن ها به وجود آمده است.
هم چنین در روزهای آخر ماه مبارک رمضان شاهد تحرک تازه در پروسه صلح بودیم که بر اساس آن دولت افغانستان در یک نشست دو جانبه با طالبان در پاکستان، پالیسی حکومت در زمینه صلح را با طرف مقابل مطرح کرد. اما متاسفانه تا کنون در عمل نه تنها حرکت مثبت از سوی آن ها در برابر مردم و دولت افغانستان صورت نگرفته است بلکه به حملات تروریستی و جنگ تحمیلی خویش هم چنان ادامه می دهند. ما ضمن این که صلح و امنیت را برای افغانستان یک ضرورت حیاتی می دانیم، بدون شک تا زمانی که آن ها دست از دشمنی و جنایت بر ندارند، سخن گفتن از صلح معنی نخواهد داشت. حکومت افغانستان موظف و مصمم است تا انتقام خون شهدای خود را از دشمنان افغانستان بگیرد.
بار دیگر حلول عید سعید فطر را به یکایک مردم افغانستان تبریک گفته و از خداوند بزرگ می خواهم که آرمان و آرزوهای مردم افغانستان را در زمینه صلح و آبادانی کشور، برآورده ساخته و طاعات و عبادات بندگان مخلص خود را قبول فرماید.
سرور دانش
معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان
۲۵ سرطان ۱۳۹۴ خورشیدی
برابر با ۲۹ رمضان ۱۴۳۶ قمری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *